Tesla zaczęła używać najnowszych akumulatorów BYD Blade w Modelu Y

Wiadomości

Niemiecka fabryka Tesli w Brunheide pod Berlinem rozpoczęła produkcję crossovera Model Y z akumulatorami litowo-żelazowo-fosforanowymi BYD Blade. Wcześniej Tesla produkowała pojazdy elektryczne z akumulatorami CATL i LG dla Chin i Europy oraz akumulatory Panasonic dla Ameryki Północnej.

Według Teslamag.de podstawowy model Y z napędem na tylne koła będzie wyposażony w akumulatory BYD, podczas gdy importowany model 3 wyprodukowany w Chinach będzie wyposażony w akumulator LFP firmy CATL. CATL i BYD zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce na światowym rynku producentów akumulatorów.

Tesla zaczęła używać najnowszych akumulatorów BYD Blade w Modelu Y

Na początku 2022 roku pojawiły się doniesienia wskazujące, że Tesla złożyła oficjalne zamówienie w FinDreams Battery, dziale produkcyjnym BYD, na baterie Blade, które mają być używane w 204 000 pojazdów rocznie. W czerwcu ubiegłego roku wiceprezes BYD, Lian Yubo, powiedział w wywiadzie dla CGTN, że BYD wkrótce dostarczy baterie Tesli.

Według wielu źródeł zaznajomionych z tą sprawą, BYD zaczął dostarczać akumulatory BYD Blade do niemieckiej fabryki Tesli w zeszłym roku. Stała się pierwszą Gigafactory, która używała akumulatorów BYD.

Podziel się

Od 15 lat poświęcam się nauce i technice. Bardzo interesuję się postępem technologicznym i chcę dzielić się z Wami najnowszymi wiadomościami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska