The Morning After: Wyciekły informacje na temat next-genowego headsetu VR firmy Meta

Streaming i Technologii

Headset Quest Pro firmy Meta ma pojawić się w przyszłym miesiącu, ale zawsze pojawiają się przecieki, które mogą zepsuć imprezę. Na filmie od Ramiro Cardenasa widać czarny headset z trzema kamerami na froncie, który przypomina minimalne przebłyski, jakie widzieliśmy na temat headsetu Project Cambria. Cardenas powiedział, że wiele urządzeń (oznaczonych jako „próbki inżynieryjne”) zostało pozostawionych w pokoju hotelowym. Ups.

Ramiro Cardenas

Przyjrzeliśmy się też bliżej parze nowych kontrolerów, o nowym designie, który zastępuje poprzednie zapętlone. Na opakowaniu widnieje napis „Meta Quest Pro” – więc to pewnie ta nazwa. Być może hype już opadł, ale technologia wciąż idzie do przodu. Spodziewajcie się lepszego śledzenia ruchu, wyższej jakości wyświetlaczy i nie tylko.

Wirtualna rzeczywistość powinna dostać kolejny impuls w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Obok nowego headsetu Meta, w przyszłym roku ma się pojawić headset PS VR 2 firmy Sony. Właściwie jeszcze dziś spodziewajcie się usłyszeć więcej na temat tytułów PlayStation VR.

– Mat Smith

Największe historie, które mogłeś przegapić

Flip 4 również o 100 dolarów taniej.

Samsung Galaxy Z Fold 4 jest szczytem jego składanej linii smartfonów, ale jest to również najdroższy telefon firmy na 1,800 dolarów. Jeśli masz na oku jeden, ale znaleźć cena trudne do żołądka, jest dobra wiadomość. Możesz już złapać jeden za $ 1,600 ($ 200 off) na Amazon, zaledwie kilka krótkich tygodni po tym, jak poszedł na sprzedaż. (I mój ulubiony składany telefon, Z Flip 4 jest również na sprzedaż za 900 dolarów – 1000 dolarów zniżki).

Czytaj dalej.

W oprogramowaniu wprowadzono przeprojektowany ekran blokady.

TMA

Apple

Apple udostępniło nam wszystkim iOS 16, a tematem przewodnim jest personalizacja. Apple przeprojektowało ekran blokady iPhone’a. Możesz teraz dostosować krój pisma i kolor akcentu zegara ekranowego i daty, aby lepiej dopasować tapetę. Możesz nawet utworzyć wiele ekranów blokady i powiązać je z określonymi trybami ostrości. Aha, i możesz tworzyć naklejki ze zdjęć. Oprogramowanie jest dostępne na urządzeniach iPhone 8 i nowszych.

Czytaj dalej.

4K i szybkie prędkości fotografowania za mniej niż 1000 dolarów.

EOS R10 firmy Canon oferuje kilka fajnych funkcji jak na aparat za mniej niż 1000 dolarów: niezawodny autofokus 4K 60p, super slow-mo, wysuwany wyświetlacz, wbudowaną lampę błyskową i bardzo szybkie zdjęcia. Jednak sensor może produkować trochę rolling shutter, a z kilku powodów nie jest to najlepszy aparat w słabym świetle. Sprawdź nasz pełny werdykt.

Czytaj dalej.

Firma zapowiedziała też więcej funkcji discovery.

Nowy subwoofer Roku, Wireless Bass, kosztuje 130 dolarów. To o 50 dolarów mniej niż Roku Wireless Bass Pro, ale są pewne kompromisy. Ma jeden 5,25-calowy subwoofer, w porównaniu z Pro’s 10-calowy subwoofer, i jest front-firing zamiast dół-firing. Wireless Bass ma również mniejszą moc, z 120W mocy szczytowej w porównaniu do 250W Wireless Bass Pro. Roku ujawnił również nową wersję swojego podstawowego odtwarzacza mediów strumieniowych, Roku Express. Najnowszy model pochodzi z dual-band WiFi, które prawdopodobnie poprawi wydajność strumieniowania. Urządzenie za 30 dolarów strumieniuje wideo w jakości 1080p, więc będziesz musiał rozważyć inne modele, jeśli chcesz oglądać telewizję i filmy w 4K.

Czytaj dalej.

Nowy Pixelbook był podobno „daleko w rozwoju”.

Według wewnętrznej notatki, o której donosi m.in. The Verge, Google zabija rozwój swojego laptopa Pixelbook. Najwyraźniej „zamknęło” zespół pracujący nad kolejną generacją urządzenia. Ruch ten oznacza, że Google oficjalnie skończyło z robieniem laptopów po prawie dekadzie eksperymentowania z notebookami. Czy będzie to oznaczać więcej zasobów poświęconych firmowej wersji Androida na dużych ekranach?

Czytaj dalej.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależny od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską. Wszystkie ceny są poprawne w momencie publikacji.

Podziel się

Mam 32 lata, z czego 15 poświęciłem nauce i technice. Bardzo interesuje mnie postęp technologiczny i chętnie dzielę się z Wami najnowszymi nowinkami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska