Toyota Avalon, Honda Accord i Toyota Camry. Nazwany najtrwalszymi sedanami i hatchbackami na świecie

Toyotę Avalon, Hondę Accord i Toyotę Camry. Nazwany najtrwalszymi sedanami i hatchbackami na świecie Wiadomości

Według ostatnich badań przeprowadzonych przez iSeeCars.com, najdłużej działającym sedanem na rynku, który przejechał bez większych problemów ponad 400 000 km, jest Toyota Avalon.

Wcześniej opublikowaliśmy podsumowujący ranking najtrwalszych samochodów według iSeeCars.com, który badał dane z ponad 260 milionów samochodów sprzedanych w latach 2012-2022. W rankingu dominowały SUV-y i pickupy, a czytelnicy zastanawiali się, dlaczego Toyota Corolla i inne znane nam niezawodne samochody nie znalazły się na liście. Są w osobnym rankingu najtrwalszych samochodów osobowych.

Toyotę Avalon, Hondę Accord i Toyotę Camry. Nazwany najtrwalszymi sedanami i hatchbackami na świecie

Toyota Avalon przejedzie ponad 400 000 km bez poważnych awarii z prawdopodobieństwem 33,1%, czyli 3,8 razy więcej niż średnia dla samochodów w tym segmencie. Za Toyotą Avalon plasują się Honda Accord i Toyota Camry z odpowiednio 27,1% i 20,4%. W pierwszej piątce znalazły się także Toyota Matrix i Subaru Legacy.

Prawie wszystkie samochody, które znalazły się w rankingu, są produkowane przez japońskie firmy. Wyjątkiem były Volkswagen Golf i Jetta, które zajęły odpowiednio 9. i 10. miejsce oraz Audi A8 L na 12. miejscu.

Pełna ocena:

 1. Toyota Avalon;
 2. Honda Accord;
 3. Toyota Camry;
 4. matryca Toyoty;
 5. Dziedzictwo Subaru;
 6. Lexusa GS300;
 7. Acura RL;
 8. Honda Civic;
 9. Volkswagena Golfa;
 10. Volkswagena Jetty;
 11. Lancer Mitsubishi;
 12. Audi A8L;
 13. Acura TL;
 14. Toyota Corolla;
 15. Nissan Maxima;
 16. Subaru Impreza.
Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska