Tylko wersja PC Call of Duty: Modern Warfare 2 będzie wymagała wiązania numeru telefonu

Rozrywka

©

Przez proces weryfikacji SMS-owej, który sfrustrował fanów Overwatch 2, trzeba przejść tylko wtedy, gdy gra się w Call of Duty: Modern Warfare 2 na PC i – co ważne – gdy nie zweryfikowało się wcześniej konta w Warzone.

Activision Blizzard wyjaśnił na swoim blogu, że polityka SMS-ów dla Modern Warfare 2 i Warzone 2 na Battle.net pozostaje bez zmian w stosunku do tej wprowadzonej dla Warzone w maju 2020 roku. Jeśli jednak chcecie grać za pośrednictwem platformy Valve, musicie upewnić się, że macie numer telefonu powiązany z waszym kontem Steam.

“Weryfikacja SMS jest kluczowa dla naszych działań antyfraudowych, pozwalając nam zwalczać nielegalne tworzenie kont u samego źródła” – wyjaśnia deweloper. “Pomaga naszemu zespołowi bezpieczeństwa utrzymać bezpieczeństwo kont i gier, aby zapewnić bezpieczne, uczciwe i angażujące doświadczenie gry dla wszystkich naszych graczy”.

Deweloper wyjaśnia dalej, że polityka SMS została zaktualizowana w sierpniu dla nowych graczy Modern Warefare, ponieważ zespół antycheatowy “zaczął zauważać, że więcej cheaterów próbowało wejść do Warzone z Modern Warfare, aby ominąć politykę SMS”. Zalecono więc aktualizację, aby “dalej zwalczać rynek nielegalnych kont”.

Na wypadek gdybyście nie wiedzieli, Blizzard ściągnął na siebie gniew fanów Overwatch 2, ponieważ niektórzy z nich nie mogli grać w zależności od planu telefonicznego. Początkowo deweloper wymagał od nich połączenia numeru telefonu z kontem Battle.net, aby móc zagrać w grę. To było w porządku, ale gracze szybko napotkali problemy z nowym systemem 2FA o nazwie SMS Protect, ponieważ typy numerów takie jak “prepaid i VOIP” nie były akceptowane.

Blizzard szybko wycofał się z tego wymogu, choć strona z powiadomieniem o telefonie na stronie wsparcia Battle.net wywołała zamieszanie wśród fanów, gdyż sugerowała, że Modern Warfare 2 będzie wymagać tego samego.

Premiera Call of Duty: Modern Warfare 2 28 października 2022 roku.

#Tylko #wersja #Call #Duty #Modern #Warfare #będzie #wymagała #wiązania #numeru #telefonu

Podziel się

Twórca oprogramowania i gier na android, Windows i Ios. Mam 12 lat doświadczenia w tych technologiach. Swój wolny czas poświęcam dziennikarstwu, lubię śledzić trendy w świecie technologii, branży gier i tematyki kryptowalutowej, aby być na bieżąco i zachwycać innych wiadomościami

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska