Ultrasmukły Pixel Fold firmy Google z opuszczanym zawiasem ujawniony na wideo

ultrasmukly-pixel-fold-firmy-google-z-opuszczanym-zawiasem-ujawniony-na-wideo Elektronika

Google Pixel Fold ma podobno pojawić się na rynku w cenie 1799 dolarów. Premiera była pierwotnie planowana na maj, ale teraz twierdzi się, że Google planuje rozpocząć sprzedaż równolegle z Pixel 8 Pro.

O ile pierwszy smartfon Google ze składanym wyświetlaczem AMOLED został wcześniej ujawniony na filmie 360 stopni. Youtuberowi Dave2D udało się teraz dostać w swoje ręce model obudowy, co demonstruje na filmie osadzonym poniżej.

ultrasmukly-pixel-fold-firmy-google-z-opuszczanym-zawiasem-ujawniony-na-wideo-1

Podobno jest to makieta wykorzystywana do projektowania obudów i innych akcesoriów. Wymiary powinny więc dokładnie odpowiadać urządzeniu końcowemu.

Na filmie widać, że Pixel Fold jest znacznie szerszy niż Samsung Galaxy Z Fold4 5G. I najwyraźniej Google inspiruje się nie tylko formatem Oppo Find N, ale także zawiasem typu drop. Co eliminuje szczelinę po złożeniu i jednocześnie zmniejsza widoczne zagięcie w rozłożonym formacie.

Google Pixel Fold ma zaledwie 5,7 mm grubości, czyli jest o 0,6 mm cieńszy od flagowego telefonu Samsunga. Panel aparatu na plecach przypomina ten z Pixela 7, ale nie jest już pełny.

Wzrok przyciągają także stosunkowo szerokie krawędzie ekranu u góry i u dołu głównego wyświetlacza. Youtuber Dave2D sugeruje, że te ramki mają na celu zmniejszenie kosztów produkcji. Przynajmniej Google może zainstalować taką kamerę do selfie bez uciekania się do “dziury” lub kamery ukrytej pod wyświetlaczem, która często jest nieoptymalnej jakości.

Podziel się

Od 15 lat poświęcam się nauce i technice. Bardzo interesuję się postępem technologicznym i chcę dzielić się z Wami najnowszymi wiadomościami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska