Użytkownicy Twitter głosują za ustąpieniem Elon Musk ze stanowiska dyrektora generalnego

Elon-Musk-Twitter Wiadomości

Nawet jeśli Elon Musk zrezygnuje z funkcji CEO, o czym zdecydowali użytkownicy, to nadal będzie właścicielem platformy.

Amerykański miliarder Elon Musk przeprowadził na Twitterze ankietę, w której prosił użytkowników o ustąpienie ze stanowiska CEO platformy. Za wyjściem Muska opowiedziało się 57,5 procent respondentów. W ankiecie wzięło udział 17,5 miliona osób.

Miliarder już wcześniej prowadził sondaże na gorące tematy i w dużej mierze podejmował decyzje na podstawie ich wyników. Jak podaje CNN, sam Musk lubi zdanie “głos ludu jest głosem Boga” i chce kierować się tą zasadą. Jednak nawet jeśli Musk przestanie prowadzić platformę bezpośrednio, to nadal będzie jej właścicielem. Kupił Twitter za 44 mld dol.

Wielu użytkowników skrytykowało miliardera za masowe zwolnienia pracowników oraz za dopuszczenie do głosu osób, które zostały zablokowane przez dotychczasowe kierownictwo platformy. Są wśród nich były prezydent USA Donald Trump i muzyk Kanye West, który rzeczywiście musiał zostać ostatecznie zablokowany za wzywanie do przemocy.

Podziel się

Od 15 lat poświęcam się nauce i technice. Bardzo interesuję się postępem technologicznym i chcę dzielić się z Wami najnowszymi wiadomościami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska