Wideo 4K na YouTube będzie można oglądać wyłącznie z abonamentem Premium

Wiadomości

Google na wszelkie sposoby forsuje swoją usługę subskrypcyjną YouTube, promując ją na wszelkie możliwe sposoby. Teraz jednak abonenci premium mogą mieć naprawdę “dużą przewagę”.

Na razie główną zaletą płatnej subskrypcji na YouTube jest brak reklam. I zaczęły być publikowane w masowych ilościach we wszystkich filmach, zniechęcając tym samym zwykłych użytkowników do oglądania filmów. Google wymyśliło jednak kolejny sposób, by skłonić użytkowników do przejścia na płatną subskrypcję.

Rzekome plany firmy dotyczące uczynienia streamingu wideo w rozdzielczości 4K ekskluzywnym dla YouTube Premium pojawiły się na forum Reddit. Na potwierdzenie tego użytkownik o nicku u/Ihatesmokealarms zamieścił zrzut ekranu z aplikacji YouTube na iPhonie, na którym widać opcję 2160p (4K) oznaczoną jako Premium z linkiem “Click to Upgrade”.

Niektórzy inni użytkownicy w wątku zgłosili podobne wyniki na swoich urządzeniach. To powiedziawszy, inni sprawdzili aplikacje YouTube na swoich urządzeniach (wykonali logowanie i wylogowanie) i nie byli w stanie potwierdzić opisanego powyżej roszczenia.

Google jednak milczy na temat tej innowacji. Możliwe, że firma zbiera obecnie opinie użytkowników na temat wyłączności wideo 4K dla płatnych abonentów.

Podziel się

Od 15 lat poświęcam się nauce i technice. Bardzo interesuję się postępem technologicznym i chcę dzielić się z Wami najnowszymi wiadomościami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska