Wprowadzenie zestawu kołowego Tesli za 6000 USD: jeszcze większa prędkość

Technologii

Tesla zaprezentowała nowy zestaw kół i opon do Tesli Model S Plaid, który powinien zapewnić niesamowitą prędkość maksymalną, którą pierwotnie obiecano.

Zestaw zawiera cztery felgi z oponami: dwie przednie opony z oponami 285/35R20 Goodyear Supercar 3R i dwie tylne opony 305/30R20 Goodyear Supercar 3R, dostępne za 6000 USD na oficjalnej stronie internetowej.

Zestaw jest kompatybilny z pojazdami Model S Plaid od 2021 roku. Opony Goodyear Supercar 3R nie są zalecane do użytku zimą, poniżej 5°C oraz w warunkach śniegowych/lodowych.

Wprowadzenie zestawu kołowego Tesli za 6000 USD: jeszcze większa prędkość

Kiedy Tesla po raz pierwszy zaprezentowała model S Plaid, producent obiecywał maksymalną prędkość 322 km/h. Właścicielom i recenzentom udało się jednak wycisnąć z niego jedynie 262 km/h. W zeszłym roku Tesla wydała aktualizację trybu Track dla modelu S Plaid, która zwiększyła prędkość maksymalną do 282 km/h.

Okazało się, że czynnikiem ograniczającym były hamulce. Tesla nie chciał pozwolić, aby samochód przyspieszył do większej prędkości, aby samochód mógł się bezpiecznie zatrzymać. W zeszłym roku Tesla zaczęła oferować ulepszenie hamulców za pomocą zestawu karbonowo-ceramicznego o wartości 20 000 USD, ale firma nie umieściła ich jeszcze na Modelu S Plaid.

Zeszłego lata Tesla Model S Plaid po raz pierwszy przekroczyła 300 km/h po tym, jak właściciel zhakował oprogramowanie, aby usunąć ograniczenie prędkości, aby usunąć ograniczenie prędkości Tesli. Udało mu się ustanowić rekord 348 km/h. Wydawało się, że możliwe jest większe przyspieszenie, ale testerzy mieli wystarczająco dużo miejsca na przyspieszanie i hamowanie, mimo że zmodernizowali hamulce.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska