Wymiana baterii w iPhone 14 kosztuje 30 dolarów więcej niż w przypadku poprzednich generacji

Technologii

Wymiana baterii w iPhone 14 będzie kosztować o 30 dolarów więcej niż w poprzednich modelach (via 9to5Mac). Estymator kosztów na. Strona serwisu baterii do iPhone’a firmy Apple mówi, że wymiana baterii w dowolnym modelu iPhone’a 14 działa 99 USD, co jest dość gwałtownym wzrostem od ceny 69 USD dla poprzednich generacji (z wyjątkiem iPhone’a SE, który ma wymianę baterii wycenioną na 49 USD na całym pokładzie).

Apple nadal nie ujawnił pojemności baterii w modelach iPhone 14, Plus, Pro i Pro Max, ale niejasno touts że pochodzi z firmy “najdłuższy żywot baterii kiedykolwiek”. Jednak dostajemy przebłysk tego, czego można się spodziewać w pliku na bazie danych materiałów niebezpiecznych, Chemtrec, zauważony przez 9to5Mac.

Wymiana baterii w iPhone 13 kosztuje 69 dolarów w porównaniu do ceny wymiany w iPhone 14 wynoszącej 99 dolarów.
Fot: Emma Roth / The Verge

W zgłoszeniu wymieniono pojemność watogodzin w iPhone 14 na 12,68Wh w porównaniu do 12,41Wh w iPhone 13. Wygląda na to, że pojemność watogodzin Pro Max jest podobny do jego poprzednika iPhone 13, jak również, siedząc na 16.68Wh i 16.75Wh, odpowiednio. Przy stosunkowo podobnych liczbach do iPhone’a 13, nie jest jasne, co spowodowało wzrost ceny. Apple nie odpowiedział natychmiast na The Verge‘prośba o komentarz.

Jeśli zamówiłeś w przedsprzedaży iPhone’a 14, prawdopodobnie nie będziesz musiał się martwić o wymianę baterii w najbliższym czasie. Apple wymieni baterię w ramach programu AppleCare tylko wtedy, gdy trzyma ona mniej niż 80 procent swojej oryginalnej pojemności, a baterie iPhone’a są reklamowane jako zdolne do zachowania do 80 procent ich oryginalnej pojemności po 500 pełnych cyklach ładowania. Cena naprawy 99 dolarów ma zastosowanie tylko wtedy, gdy naprawa jest wykonywana poza roczną gwarancją firmy Apple, która jest dołączana do większości jej produktów. Wymiana baterii są również objęte AppleCare Plus, który właśnie zaczął oferować nieograniczone naprawy.

Podziel się

Od 15 lat poświęcam się nauce i technice. Bardzo interesuję się postępem technologicznym i chcę dzielić się z Wami najnowszymi wiadomościami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska