YouTube umożliwi blogerom zarabianie na filmach z popularną muzyką

youtube creator music Wiadomości

Podczas imprezy Made on YouTube, gospodarz wideo zapowiedział Creator Music, który umożliwi blogerom wykorzystanie licencjonowanej muzyki do monetyzacji swoich treści.

Zaznaczono, że w momencie ogłoszenia program został uruchomiony w trybie beta w Stanach Zjednoczonych, ale w przyszłym roku będzie dostępny dla użytkowników z innych krajów.

Członkowie Creator Music będą mieli dwa sposoby na interakcję. Pierwsza zakłada bezpośrednie licencjonowanie muzyki i uzyskiwanie wszystkich przychodów poza udziałem YouTube, który wynosi 45%. Drugi polega na dzieleniu się przychodami z właścicielem muzyki wykorzystanej w teledysku. Jak podaje Billboard, nowy program YouTube’a obejmie 27,5% blogerów w serwisie.

Według rzecznika hostingu wideo, dla uczestników programu Creator Music dostępnych będzie kilkaset tysięcy utworów.

Wcześniej wykorzystanie muzyki bez zgody właściciela praw autorskich mogło prowadzić do zablokowania filmów w serwisie YouTube.

Wcześniej badania Mozilli ujawniły, że algorytmy YouTube przestały reagować na niechęć użytkowników.

Podziel się

Mam 32 lata, z czego 15 poświęciłem nauce i technice. Bardzo interesuje mnie postęp technologiczny i chętnie dzielę się z Wami najnowszymi nowinkami ze świata technologii, oprogramowania i gier.

Rate author
( No ratings yet )
Innowacja Polska