Zinedine Zidane może wrócić po raz trzeci jako trener Realu Madryt

Wiadomości

Niemal trudno uwierzyć, że Zinedine Zidane pozostaje bez pracy, odkąd po raz drugi opuścił Real Madryt po zakończeniu sezonu 2020/21.

Zizou udowodnił, że jest tak samo sprawny w zarządzaniu, jak i w roli piłkarza. W trakcie swoich dwóch kadencji na Santiago Bernabeu zdobył 11 ważnych tytułów, z których najważniejsze to trzy tytuły Ligi Mistrzów.

Zidane był bliski objęcia posady w reprezentacji Francji, ale stracił ją, gdy FFF zdecydowała się na ponowne podpisanie umowy z Didierem Deschampsem do końca Euro 2026. W związku z tym, Zidane musi teraz ponownie rozpocząć poszukiwania nowej pracy, a RMC Sport (poprzez Diario AS) uważa, że ma cztery opcje.

Pierwszą z nich jest sensacyjny powrót do Realu Madryt na trzecią kadencję. Kontrakt Carlo Ancelottiego wygasa wraz z końcem przyszłego sezonu, a Zidane prawdopodobnie byłby brany pod uwagę do objęcia posady trenera głównego, gdyby chciał poczekać, aż będzie ona dostępna. Może jednak nie zdecydować się na pozostanie bez pracy do tego czasu.

Paris Saint-Germain jest również możliwością, po tym jak Zidane odrzucił mistrzów Francji zeszłego lata, aby skupić się na zdobyciu pracy we Francji. Juventus, inny z byłych klubów Zidane’a z czasów gry, może być opcją, wraz z Bayernem Monachium.

Nie ma wątpliwości, że Zizou ma zdolność do zarządzania każdą z czterech wymienionych drużyn. Jednak dopiero okaże się, do kogo dołączy.

Podziel się
Rate author
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Innowacja Polska